Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční deblový turnaj 2011

25. 4. 2011

Další povedený ročník Velikonočního deblového turnaje ve stolním tenisu se uskutečnil v malém sále velimské sokolovny. Prvenství v něm obhájili loňští vítězové František Dej s Pavlem Jeřalou. Pro Frantu Deje to byla čtvrtá výhra na velimském turnaji v řadě - dvakrát se totiž radoval i z vítězství v posledních ročnících turnaje TOP12. Turnaje se zúčastnilo 10 dvojic, kromě pořadatelského oddílu mělo silné zastoupení SK Mostiště 2003 (6 hráčů), SK Nová Ves (2 hráči), Sokol Kolín, Sokol Písková Lhota, SK Křečhoř (po 1 hráči). 

V pětičlenných základních skupinách se hrálo systémem každý s každým o postupová místa do play - off. Ve skupině A se nejvíce dařilo loňským obhájcům, kteří všechna svá utkání vyhráli. Další pozice do play - off si zajistili Tomáš Turek s Tondou Mudrou (2. místo), Luděk Pych ml. s Jiřím Voslařem (3. příčka) a Václav Turek s Petrem Karlem (4. místo). Skupina B byla mnohem vyrovnanější a k určení konečného pořadí bylo třeba zvolit více kritérií. Po odherání všech zápasů byla jasná pozice prvního týmu tabulky, jímž se stali po třech výhrách místní hráči Pavel Sixta s Pavlem Kopeckým, poslední příčku pak s jedním vítězstvím obsadili Slimáci. Tři dublety zaznamenali shodně po dvou výhrách, minitabulka z jejich vzájemných utkání nic neřešila, neboť každý celek vyhrál i prohrál 3:1. Rozhodovalo tedy až celkové skóre, druhé místo zajistil páru Aleš Malenovský, Martin Škopek větší počet vyhraných setů (9:8), třetí skončili Fanda Vejtruba s Lukášem Jeřalou (8:7), až čtvrté místo vybylo na dvojici Petr Mráz, Vlasta Slušný (8:8).

Ze čtvrtfinále postoupily oba nejvýše nasazené páry - Pavel Jeřala s Frantou Dejem si poradili v poměru 3:0 s dvojicí Petr Mráz, Vlasta Slušný, mnohem více se na postup nadřely opory velimského B - týmu Pavlové Sixta s Kopeckým, kteří vyhráli po výsledku 11:9 v pátém setu nad dubletem z Mostiště ve složení Václav Turek, Petr Karel. Kvartet semifinalistů následně doplnili Luděk Pych ml. s Jiřím Voslařem a Tomáš Turek s Antonínem Mudrou.

Semifinále znamenalo málem konec nadějí na obhajobu titulu pro favorizovanou dvojici Pavel Jeřala, František Dej. Luděk Pych ml. potvrzoval svůj výkonostní vzestup a ve spojení s ostříleným Jirkou Voslařem vedli 2:1 na sety a 10:8 ve čtvrté sadě. Mečboly však dublet z Nové Vsi nevyužil a dobře rozehrané utkání nakonec ztratil. Ve druhém semifinále se dařilo dvojici z Mostiště, která zdolala domáci borce 3:1. V boji o třetí místo si spravila náladu novovesská dvojice, jež tentokrát otočila nepříznivý stav 0:2 na sety a po výhře nad dubletem Pavel Sixta, Pavel Kopecký se mohla radovat z bronzových medailí. Finále už si Pavel Jeřala s Františkem Dejem ohlídali a po výhře 3:0 obhájili loňský titul. Poražení finalisté z Mostiště, Tomáš Turek s Tondou Mudrou, zaznamenali druhým místem nejlepší umístění pro svůj klub v dosavadní historii velimského Velikonočního deblového turnaje. Tato akce pak pokračovala neméně vydařenou společenskou částí, jak je ve Velimi po pingpongových turnajích dobrým zvykem.  

 

Výsledky:

finále: Dej, P. Jeřala - T. Turek, Mudra 3:0 (5, 8, 10)

o 3. místo: Pych ml., Voslař - Kopecký, Sixta 3:2

semifinále: Dej, P. Jeřala - Pych ml., Voslař 3:2, T. Turek, Mudra - Kopecký, Sixta 3:1

čvtrfinále: Dej, P. Jeřala - Mráz, Slušný 3:0, Pych ml., Voslař - Malenovský, Škopek 3:1, T. Turek, Mudra - L. Jeřala, F. Vejtruba 3:1, Kopecký, Sixta - V. Turek, Karel 3:2

skupina A:

1. Dej, P. Jeřala 4-0 12-2
2. T. Turek, Mudra 3-1 9-5
3. Pych, Voslař 2-2 8-6
4. V. Turek, Karel 1-3 5-9
5. Vaňková, Svoboda 0-4 0-12

skupina B:

1. Kopecký, Sixta 3-1 9-7
2. Malenovský, Škopek 2-2 9-8
3. L. Jeřala, Vejtruba 2-2 8-7
4. Mráz, Slušný 2-2 8-8
5. Simler, Simler 1-3 6-10

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Velikonoční deblový turnaj 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář