Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční deblový turnaj 2013

31. 3. 2013

Po loňských Cyrilometodějských koulích v pétanque se sportovcům ze Sokolče podařilo ovládnout další sportovní podnik ve Velimi. Dublet ve složení Karel Vaníček / Radek Šťastný zvítězil v osmém ročníku Velikonočního deblového turnaje, čímž ukončil tříletou sérii prvenství domácího páru František Dej / Pavel Jeřala.

Do malého sálu velimské sokolovny se přijelo utkat o putovní pohár 14 dvojic, což se ukázalo jako limitní maximum pro tuto hernu se dvěma hracími stoly. Pro následující ročník proto pořadatelé uvažují o využití velkého sálu. V účastnickém poli mělo své zastoupení devět oddílů stolního tenisu - Sokol Velim, SK Mostiště 2003, Sokol Sokoleč, Sokol Písková Lhota, Sokol Zásmuky, Sokol Poděbrady, TJ Předhradí, SK Nová Ves a Sokol Týnec nad Labem.

Základní fáze turnaje se odehrála systémem skupin každý s každým, přičemž skupiny A a B byly pětičlenné (do play - off z nich postupovaly tři celky) a skupina C čtyřčlenná (do play-off postoupily první dvě dvojice).  V "áčku" se nejvíce dařilo páru Slušný / Gebauer, do play - off tyto hráče následovaly dvojice Petřík / Brunclík a Vejtruba / Škopek. Smolaři této skupiny byli bezesporu "Slimáci" z Mostiště, kteří tři ze čtyř duelů prohráli poměrem 2:3. O vítězi skupiny B rozhodoval až poslední zápas celého programu základní části, v němž se utkaly domácí "mladé pušky" se sokolečskou dvojicí Vaníček / Šťastný. V divácky atraktivním utkání se z výhry 3:2 radovali velimští hráči, kteří si tak paradoxně zajistili papírově těžší polovinu pavouku. Sympatické na celém průběhu turnaje byl fakt, že nikdo ze zúčastněných v koncovce bojů v základních skupinách nezjišťoval průběžný stav v tabulkách s cílem si případně zvolit pro sebe vhodnějšího soupeře do play-off. Bez taktizování se odehrála i skupina C, v jejímž samotném závěru zvítězila domácí dvojice Lukáš Jeřala / Honza Svoboda nad dubletem z Nové Vsi Luděk Pych st. / Jiří Voslař 3:2. Z tohoto výsledku měla největší radost nezúčastněná dvojice z Mostiště, které přesně tento výsledek přinesl postup vzhledem ke skóre v minitabulce vzájemných zápasů této trojice. Velimský Honza Svoboda, mimochodem asi nejklidnější hráč z velimské družiny, přitom musel dohrávat turnaj s vypůjčenou pálkou, neboť tu svoji ve svém prvním duelu mechanicky poškodil.

Postupový pavouk se díky konstelaci výsledků v základních skupinách rozdělil na dvě poloviny.  Zatímco v horní polovině pavouka nebyl jediný zástupce domácího oddílu, tak v té dolní bylo hned sedm hráčů ze soupisky Sokola Velim. Pavlové Sixta a Kopecký se brzy přesvědčili, že play - off bude úplně jinou soutěži. Nejprve je svým pozdním příchodem lehce vyvedla z konceptu dvojice zkušených matadorů ve složení Fanda Vejtruba / Martin Škopek. "Mladé pušky" po prohrané úvodní sadě dvakrát zázračně otočily v koncovkách setů následujících a nakonec postoupily do semifinále po výhře 3:1. Tam už na ně čekali obhájci trofeje, kteří si ve čtvrtfinále poradili s dvojicí Dan Petřík / Marek Brunclík 3:0. Franta Dej s Pavlem Jeřalou předvedli takticky vyzrálý výkon a přemotivované lídry velimského B - týmu zdolali 3:0. V nevelimské části pavouka se dařilo sokolečské dvojici Karel Vaníček / Radek Šťastný, která dvakrát zdolala dublety z Mostiště. Ve čtvrtfinále Tondu Mudru s Tomášem Turkem 3:0 a v semifinále Vendyho Turka s Petrem Karlem 3:1. "Vendy s Píťákem" ve čtvrtfinále vyhráli nad dosud neporaženou dvojicí Slušný / Gebauer 3:1.

V souboji o třetí místo se z bronzových medailí mohl radovat domácí pár Pavel Sixta / Pavel Kopecký, jenž zdolal 3:0 dublet z Mostiště Petr Karel / Václav Turek. Finále pak bylo skutečně hodnotným vyvrcholením celého turnaje. Lépe do něj vstoupili domácí hráči, kteří v úvodním setu vyhráli 11:6. Těm se povedl husarský kousek i ve druhé sadě, v níž prohrávali již 6:10. Sérií šesti vyhraných míčků za sebou ale dokázali zvýšit své vedení na 2:0 na sety. Ke čtvrté výhře v turnaji v řadě tak páru Fratišek Dej / Pavel Jeřala stačilo ukořistit ještě jeden set. V tom třetím a čtvrtém se jim to nepovedlo, když sokolečská dvojice kontrovala výhrami 11:6 a 11:5. O letošním držiteli titulu tak musel rozhodovat až pátý set. Velimští borci do něj vstoupili dobře, když se ujali vedení 4:1. Sokolečský dublet Karel Vaníček / Radek Šťastný poté překonal vítěznou sérii velimských hráčů ze druhého setu o dva  míčky a takto nabyté vedení 9:4 již neprohospodařil a stal se novým vítězem velimského deblového turnaje.

O tom, že se vydařila i následná společenská část akce, je už zbytečné psát, to prostě k turnajům velimských stolních tenistů patří. Tradiční vyhlášení výsledků tentokrát zpestřila moderátorská dvojice Paša / Martin kvízovými otázkami z pravidel stolního tenisu. Úspěšní respondenti pak za odměnu dostali panáka zelené, které se opět vypilo o několik litrů více než v předešlém ročníku. V průběhu večera jsme zhlédli šlágr fotbalové ligy Sparta - Plzeň, poslechli si živou i reprodukovanou hudbu, svými objednávkami jsme nedali příliš odpočinout sehranému týmu místní šenkýřky a v přátelské atmosféře jsme hovořili do ranních hodin nejen o stolním tenisu.

Výsledkový přehled:

finále: Dej / P. Jeřala - Vaníček / Šťastný 2:3 (6, 10, -6, -5, -6)

o 3. místo: Kopecký / Sixta - V. Turek / Karel 3:0 (10, 9, 7)

semifinále: Vaníček / Šťastný - V. Turek / Karel 3:1, P. Jeřala / Dej - Kopecký / Sixta 3:0

čtvrtfinále: V. Turek / Karel - Slušný / Gebauer 3:1, Vaníček / Šťastný - Mudra / T. Turek 3:0, P. Jeřala / Dej - Petřík / Brunclík 3:0, Kopecký / Sixta - Škopek / Vejtruba 3:1

skupina A:

1. Slušný / Gebauer 4-0 12-4
2. Petřík / Brunclík 3-1 10-7
3. Vejtruba / Škopek 2-2 9-9
4. Svoboda / Podrazský 1-3 5-11
5. Simler / Simler 0-4 7-12

skupina B:

1. Sixta / Kopecký 4-0 12-4
2. Vaníček / Šťastný 3-1 11-4
3. V. Turek / Karel 2-2 8-9
4. Chlad / Chlad 1-3 5-9
5. Konrád / Hanzlíček 0-4 2-12

skupina C:

1. P. Jeřala / Dej 3-0 9-2
2. T. Turek / Mudra 1-2 6-7
3. Voslař / Pych 1-2 5-8
4. L. Jeřala / Svoboda 1-2 5-8

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Deblový turnaj 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář