Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční deblový turnaj 2015

6. 4. 2015

10. ročník, 14 dvojic, zástupci 11 oddílů a 1. vítězství hráčů z Mostiště. To jsou nejvýznamnější číslovky tradičního velimského velikonočního turnaje ve stolním tenisu.

V sobotu 4. dubna 2015 se ve velkém sálu velimské sokolovny uskutečnil jubilejní ročník deblového turnaje ve stolním tenisu. Startovní pole bylo tentokrát velmi pestré, do Velimi si  cestu našli hráči hned z devíti oddílů. Kromě domácí Velimi zde měly své zastoupení kluby z Dobřichova, Radimi, Sokolče, Mostiště, Zásmuk, Nové Vsi, Týnce nad Labem, Pískové Lhoty, Břas a Peček. 14 zúčastněných dubletů bylo v základní fázi rozděleno do tří skupin po pěti resp. čtyřech účastnících. Osm nejlepších párů z nich pak postoupilo do play - off.

Již ve čtvrtfinále skončily naděje na další turnajový triumf pro několikanásobné vítěze tohoto klání, domácí pár Pavel Jeřala / Franta Dej. Obhájci trofeje se museli sklonit před herním umem dvojice Pavel Sixta / Luděk Pych st. Ve čtvrtfinálovém programu se dále odehrály dva vnitroklubové duely. V tom velimském zvítězila zkušenost, když dublet Fanda Vejtruba / Martin Škopek zdolal pár z rezervního týmu ve složení Lukáš Jeřala / Honza Svoboda. V  „mostišťském" duelu s přehledem uspěla dvojice Pavel Jícha / Jan Simler. V posledním čtvrtfinálovém utkání vyhrál dublet z „Pískovky" nad rodinnou dvojicí Prorokových z Radimi 3:1 na sety. V semifinále obě dvojice s velimským zastoupením neuspěly. Fanda Vejtruba s Martinem Škopkem uhráli  jeden set proti týmu z Mostiště, smíšený velimsko - novoveský pár nenašel účinnou protizbraň na dublet z Pískové Lhoty. Koncovka velikonočního turnaje samozřejmě odstartovala soubojem o 3. místo, v němž si po výsledku 3:1  dvojice Pavel Sixta / Luděk Pych st. vybojovala bronzové medaile. Finále lépe začal dublet Mráz / Bláha, jenž zvítězil v úvodní sadě 11:9. V následném průběhu finále však přebral otěže zápasu do svých rukou pár z Mostiště, který se po dramatické koncovce čtvrtého setu (15:13) mohl radovat ze svého premiérového triumfu. 

Konečné pořadí 10. ročníku Velikonočního turnaje dvojic:

1. Jícha / Jan Simler (Sokol Břasy / SK Mostiště 2003)

2. Mráz / Bláha (Sokol Písková Lhota)

3. Sixta / Pych st. (Sokol Velim / SK Nová Ves)

4. Vejtruba / Škopek (Sokol Velim)

5. Dej / P. Jeřala (Sokol Velim)

6. Svoboda, L. Jeřala (Sokol Velim)

7. Prorok / Proroková (Viktoria Radim)

8. Zuska / Jaroš (SK Mostiště 2003)

9. Brunclík / Krejčí (Sokol Týnec nad Labem / Sokol Zásmuky)

10. Svoboda / Podrazský (Sokol Sokoleč)

11. Karel / Josef Simler (SK Mostiště 2003)

12. Malec / Meserod (Dobřichovská Pivnice / Viktoria Radim)

13. Pikner / Slabý (Dobřichovská Pivnice)

14. Mašín / Zach (Dobřichovská Pivnice / Spartak Pečky)

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Velikonoční deblový turnaj 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář