Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční deblový turnaj 2009

12. 4. 2009

   V neděli 12 dubna poměřilo ve velimské sokolovně 11 párů své síly v boji o putovní trofej v tradičním  stolnětenisovém deblovém turnaji. K ideálnímu počtu tuctu zúčastněných chyběla perspektivní domácí dvojice ve složení Pavel Sixta, Lukáš Jeřala. Pavlovi přejeme brzké zahojení zlomené ruky  (mrkni na Karla Abraháma, jak se posílá motorka do širé krajiny)!

 

Rozlosování do skupin provedl Richard Moucha, do šestičlenné skupiny A vytáhl papírky se jmény deblů ve složení Urbánek, Babický (oba Velim), Dej, P. Jeřala (Sokol Velim), Mudra, Simler (SK Mostiště 2003), Šíma, Voslař (SK Nová Ves), Bláha, Mráz (Sokol Písková Lhota), Valtr, Smrkovský (SK Křečhoř). Do pětičlenné skupiny B byli zařazeni Škopek, Slušný (Velim), Brunclík, Petřík (Týnec n. L., Velim), Turek, Karel (SK Mostiště 2003), Bodlák, Červenka (SK Nová Ves), Hrda, Lacina (FK Kolín, Sokol Kolín). Do play-off postoupovaly z každé skupiny čtyři nejlepší dvojičky, skupinu A vyhrál dublet Mráz, Bláha před domácí dvojicí P. Jeřala, Dej, 3. místo v této skupině obsadili borci z Rokycanska Simler s Mudrou, obtížný úkol zdolat vítěze skupiny B pak čekal na tým z Nové Vsi (Šíma, Voslař). Skupinu B dle očekávání vyhrál favorizovaný pár Hrda, Lacina před dvojicí Brunclík, Petřík, zbylé dvě místenky do play-off si zajistili Bodlák s Červenkou a Škopek se Slušným.

Ve vyřazovacích bojích si poradily se svými protivníky všechny lépe postavené dublety:

Bláha, Mráz - Škopek, Slušný 3-1, Hrda, Lacina - Šíma, Voslař 3-0, P. Jeřala, Dej - Bodlák, Červenka 3-2, Brunclík, Petřík - Mudra, Simler 3-1. Rovněž v semifinále se překvapení nekonalo: Hrda s Lacinou zdolali P. Jeřalu s Frantou Dejem hladce 3-0 na sety, ve vyrovnaném duelu se po výhře v poměru 3-1 nad párem Brunclík, Petřík radoval z postupu do finále debl z Pískovky (Bláha, Mráz). Bronzovou medaili urval čistokrevný domácí dublet P. Jeřala, Franta Dej po výhře 3-0 nad Danem Petříkem s Markem Brunclíkem (-11, -8, -7). Ač nemám rád klišé, nemůžu si pomoci - finále bylo skutečným vyvrcholením zdařilého turnaje - kolínská dvojice Hrda, Lacina zvrátila nepříznivý stav 0-2 na sety s borci z Pískové Lhoty a v kvalitním a napínavém zápase zvítězila po setech 5-11, 7-11, 11-4, 11-9  a 11-8.    

Závěrečné pořadí turnaje pak bylo následující:

  1. Hrda, Lacina
  2. Bláha, Mráz
  3. P. Jeřala, Dej
  4. Brunclík, Petřík
  5. Mudra+Simler, Šíma+Voslař, Bodlák+Červenka, Škopek+Slušný
  9.   Valtr+Smrkovský, Karel+Turek, Urbánek+Babický

   

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Velikonoční deblový turnaj 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář