Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční žákovský turnaj

26. 4. 2015

Zájem mládeže o hru v letošní sezóně podnítil funkcionáře velimského oddílu stolního tenisu k uspořádání žákovského turnaje. Za podpory Regionálního svazu stolního tenisu Kolín se tak ve velkém sále velimské sokolovny uskutečnil Velikonoční žákovský turnaj. Velikonoce jsou pohyblivé svátky, takže letos vzhledem k datu konání byl název klání lehce zavádějící. Do Velimi si našlo cestu  32 mladých sportovců, přičemž zhruba polovinu z tohoto počtu tvořili domácí stolní tenisté. Startovní pole bylo rozděleno do tří věkových kategorií.

dsc09394.jpg

Kategorie pro hráče ročníku 2003 a mladší se zúčastnilo 12 stolních tenistů. Ti poměřili své síly ve dvou šestičlenných skupinách, ze kterých hráči na pozici 1 a 2 postoupili do semifinále play - off. Úskalím vyřazovacích bojů nejlépe proplula jediná zúčastněná dívka celého žákovského turnaje - Lucie Vydrová z TJ Sadská.

Finálové pořadí kategorie 2003 a mladší:

1. Lucie Vydrová, 2. Vojtěch Kněžínek, 3. David Náhlovský, 4. Jaroslav Nezavdal

1.jpg

O jednoho hráče více měla kategorie pro stolní tenisty ročníků narození 2001 a 2002. Ti se o čtyři semifinálové místenky utkali ve dvou čtyřčlenných a jedné pětičlenné základní skupině. Tuto věkovou kategorii opanovali hráči velimského B - týmu, kteří nabyté zkušenosti z odehrané sezóny přetavili v zisk kompletní medailové sady. V dramatickém finále Tomáš Němec přetlačil poměrem 3:2 na sety Kryštofa Kubelku.

Finálové pořadí kategorie 2001-2002:

1. Tomáš Němec, 2. Kryštof Kubelka, 3. Jakub Borovička, 4. David Koděra

2.jpg

Bez play - off se obešla věková kategorie ročníků 1999 a 2000, neboť její hráči se utkali v rámci sedmičlenné skupiny systémem každý s každým. Daniel Buriánek z Týnce nad Labem v šesti duelech jako jediný neprohrál a po zásluze se stal premiantem tohoto turnajového segmentu.

Medailové pořadí kategorie 1999-2000:

1. Daniel Buriánek, 2. David Kuta, 3. Kamil Punar

3.jpg

Na závěr turnaje Jan Radoň z výboru velimské sokolské jednoty předal nejúspěšnějším hráčům všech věkových kategorií medaile a diplomy. Zdařilý průběh a zájem o letošní ročník Velikonočního žákovského turnaje naznačují, že by se toto klání mohlo stát dalším tradičním velimským podnikem ve stolním tenisu.

dsc09455.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář