Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velimské TOP12 2008

29. 12. 2008

Po turnaji pro neregistrované hráče se ve velimské sokolovně uskutečnilo sportovní klání i pro licencované hráče, tentokrát pod názvem TOP12 (akce se ale zúčastnilo 13 hráčů, neboť vítěz turnaje neregistrovaných, Václav Novák, získal divokou kartu). Stolní tenisté byli rozděleni do dvou základních skupin, v nichž poměřili své síly o osm postupových míst do play-off. Hrálo se systémem každý s každým na tři vítězné sety, při rovnosti počtu výher v základní skupině byla rozhodujícím kritériem bilance ze vzájemných zápasů. 

Skupina A byla šestičlenná a jejím vítězem se stal Aleš Malenovský, jenž zaváhal pouze ve svém posledním duelu proti Janu Chvalovi. Nutno dodat, že tento zápas z hlediska pořadí ve skupině již nic neřešil. Na druhém místě skončil Karel Bodlák, který dosáhl totožné bilance 4-1, ale vzájemnou bitvu s Alešem Malenovským prohrál v poměru 1-3 na sady. Zbylá dvě postupová místa obsadili domácí borci - třetí byl František Dej a čtvrtý Martin Škopek. O postupu Martina Škopka rozhodla výhra 3-0 nad Janem Chvalem, neboť i tento hráč získal v celkovém účtování dvě výhry. 

V sedmičlenné B skupině kraloval Marek Brunclík, který všechny své zápasy vyhrál. Druhé místo obsadil  Dan Petřík s pěti výhrami, za zmínku stojí jeho vítězství ve vnitroklubovém duelu s Pavlem Jeřalou. Na třetí pozici zakotvil právě Pavel Jeřala, který měl pomalejší rozjezd do soutěže - po již vzpomínané prohře s Danem ztratil i další zápas, když podlehl 1-3 na sety vítězi skupiny. Pavel se pak herně zvedl v duelu s Miroslavem Červenkou a rovněž svá tři poslední vystoupení v základní skupině dotáhl do vítězného konce. Ze čtvrtého místa postoupil Miroslav Červenka s vyrovnaným zápasovým účtem 3-3. Na nepostupových příčkách zůstali Václav Novák, Pavel Sixta a Václav Meserod. Václav Novák se po triumfu v turnaji pro neregistrované neztratil ani mezi zkušenými závodníky, na své konto si připsal dvě výhry.

Ve čtvrtfinále kladl největší odpor překvapivě Martin Škopek proti Marku Bruncíkovi, z poražených čtvrtfinalistů  jako jediný urval alespoň jeden set. Z lépe postavených hráčů po základní části nepostoupil do semifinále pouze Dan Petřík, jemuž vystavil "stop" Franta Dej. V semifinále došlo na reprízu jednoho duelu ze základní skupiny - Aleš Malenovský opětovně porazil 3-1 na sady Frantu Deje. Na vzdálenějším stole pak rovněž 3-1 vyhrál Karel Bodlák nad Markem Brunclíkem. Výsledek 3-1 si hráči oblíbili i ve finále a v boji o třetí místo. Prvenství z našeho turnaje si odvezl do Nové Vsi Karel Bodlák, stříbrnou pozici obsadil Aleš Malenovský, bronz získal Marek Brunclík a nepopulární čtvrtá figura vybyla na Frantu Deje.

Slavnostní vyhlášení výsledků pak proběhlo v restauračním zařízení, moderování se ujal zkušený spíkr Pavel Jeřala, kterému při předávání cen asistoval Martin Škopek. Na turnaji nebyly zaznamenány negativní signály, všechny zápasy se odehrály v duchu fair-play, za což patří zúčastněným hráčům poděkování.        
 

Výsledkový přehled:

finále:

Karel Bodlák - Aleš Malenovský 3-1

o 3. místo:

Marek Brunclík - František Dej 3-1

semifinále:

Malenovský - Dej 3-1, Bodlák - Brunclík 3-1

čtvrtfinále:

Malenovský - Červenka 3-0, Dej - Petřík 3-0, Bodlák - P. Jeřala 3-0, Brunclík - Škopek 3-1

skupina A:

 1. Aleš Malenovský  4-1 13-7
 2. Karel Bodlák  4-1  13-8
 3. František Dej  3-2  12-8
 4. Martin Škopek  2-3  12-10
 5. Jan Chval  2-3  6-11
 6. Lukáš Jeřala  0-5  3-15

skupina B:

 1. Marek Brunclík 6-0 18-4
 2. Daniel Petřík  5-1  16-6
 3. Pavel Jeřala  4-2  14-8
 4. Miroslav Červenka  3-3  12-10
 5. Václav Novák  2-4  6-16
 6. Pavel Sixta  1-5  8-15
 7. Václav Meserod  0-6  3-18

 

Náhledy fotografií ze složky TOP12 2008

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

TOP12

(Václav, 29. 12. 2008 11:49)

Michale,díky za rychlý servis výsledků a fotografii.